Предлошка:Country data Кралство Италија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кралство Италија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Италија Наслов на главата статија (Кралство Италија)
shortname alias Италија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Italy (1861-1946).svg Назив на сликата (File:Flag of Italy (1861-1946).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
stateFlag of Italy (1861-1946) crowned.svg
navalFlag of Italy (1861-1946) crowned.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Kingdom of Italy}} Regia Marina
  • {{знамеикона|Kingdom of Italy|naval}}Кралство Италија

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: