Предлошка:Country data Кралство Ирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кралство Ирска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Ирска Наслов на главата статија (Кралство Ирска)
shortname alias Ирска (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Saint Patrick's Saltire.svg Назив на сликата (File:Saint Patrick's Saltire.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1542Royal Standard of Ireland (1542–1801).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Кралство Ирска}} Кралство Ирска
  • {{знамеикона|Кралство Ирска}}Кралство Ирска
  • {{државнознаме|Кралство Ирска}} Ирска

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кралство Ирска|1542}} Кралство Ирска
  • {{знамеикона|Кралство Ирска|1542}}Кралство Ирска

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: