Предлошка:Country data Кралство Баварија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кралство Баварија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Bavaria (striped).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Баварија Наслов на главата статија (Кралство Баварија)
shortname alias Баварија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Bavaria (striped).svg Назив на сликата (File:Flag of Bavaria (striped).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: