Предлошка:Country data Кралство Југославија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кралство Југославија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Југославија Наслов на главата статија (Кралство Југославија)
shortname alias Југославија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Yugoslavia (1918–1943).svg Назив на сликата (File:Flag of Yugoslavia (1918–1943).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of the Kingdom of Yugoslavia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Кралство Југославија}} Yugoslav Royal Navy
  • {{знамеикона|Кралство Југославија|naval}}Кралство Југославија

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes (преглед) Кралство Југославија Југославија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: