Предлошка:Country data Корнвол

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Корнвол е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Cornwall.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Корнвол Наслов на главата статија (Корнвол)
flag alias Flag of Cornwall.svg Назив на сликата (File:Flag of Cornwall.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Корнвол}} Корнвол
  • {{знамеикона|Корнвол}}Корнвол