Предлошка:Country data Корејска империја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Корејска империја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Korea (1882–1910).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Корејска империја Наслов на главата статија (Корејска империја)
flag alias Flag of Korea 1882.svg Назив на сликата (File:Flag of Korea 1882.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: