Предлошка:Country data Коралноморски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Коралноморски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Australia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Коралноморски Острови Наслов на главата статија (Коралноморски Острови)
flag alias Flag of Australia.svg Назив на сликата (File:Flag of Australia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба