Предлошка:Country data Колима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Колима е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Colima.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Колима Наслов на главата статија (Колима)
flag alias Flag of Colima.svg Назив на сликата (File:Flag of Colima.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Колима}} Колима
  • {{знамеикона|Колима}}Колима