Прејди на содржината

Предлошка:Country data Кокосови Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кокосови Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кокосови Острови Наслов на главата статија (Кокосови Острови)
shortname alias Кокосови Острови (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Cocos (Keeling) Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Cocos (Keeling) Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба