Предлошка:Country data Клипертон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Клипертон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Клипертон

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Клипертон Наслов на главата статија (Клипертон)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Клипертон}} Клипертон
  • {{знамеикона|Клипертон}}Клипертон