Предлошка:Country data Кирибати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кирибати е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Кирибати

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кирибати Наслов на главата статија (Кирибати)
shortname alias Кирибати (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Kiribati.svg Назив на сликата (File:Flag of Kiribati.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Кирибати}} Кирибати
  • {{знамеикона|Кирибати}}Кирибати
  • {{државнознаме|Кирибати}} Кирибати