Предлошка:Country data Катамарка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Катамарка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Катамарка (покраина) Наслов на главата статија (Катамарка (покраина))
shortname alias Катамарка (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Bandera de la Provincia de Catamarca.svg Назив на сликата (File:Bandera de la Provincia de Catamarca.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба