Предлошка:Country data Каталонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Каталонија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Каталонија Наслов на главата статија (Каталонија)
flag alias Flag of Catalonia.svg Назив на сликата (File:Flag of Catalonia.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CAT (преглед) Каталонија Каталонија

Пример за употреба

  • {{знаме|Каталонија}} Каталонија
  • {{знамеикона|Каталонија}}Каталонија

Употреба на алијас за пренасочување