Предлошка:Country data Кастиља-Ла Манча

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кастиља-Ла Манча е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandera Castilla-La Mancha.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кастиља-Ла Манча Наслов на главата статија (Кастиља-Ла Манча)
flag alias Bandera Castilla-La Mancha.svg Назив на сликата (File:Bandera Castilla-La Mancha.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба