Предлошка:Country data Канзас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Канзас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Канзас Наслов на главата статија (Канзас)
flag alias Flag of Kansas.svg Назив на сликата (File:Flag of Kansas.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Канзас}} Канзас
  • {{знамеикона|Канзас}}Канзас