Предлошка:Country data Калмарски сојуз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Калмарски сојуз е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Калмарски сојуз Наслов на главата статија (Калмарски сојуз)
flag alias Flag of the Kalmar Union.svg Назив на сликата (File:Flag of the Kalmar Union.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SCA (преглед)Предлошка:Country data SCAПредлошка:Country data SCA

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување