Предлошка:Country data Калабрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Калабрија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Calabria.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Калабрија Наслов на главата статија (Калабрија)
flag alias Flag of Calabria.svg Назив на сликата (File:Flag of Calabria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Калабрија}} Калабрија
  • {{знамеикона|Калабрија}}Калабрија