Прејди на содржината

Предлошка:Country data Индијана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Индијана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Индијана

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Индијана Наслов на главата статија (Индијана)
flag alias Flag of Indiana.svg Назив на сликата (File:Flag of Indiana.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Индијана}} Индијана
  • {{знамеикона|Индијана}}Индијана