Предлошка:Country data Ил де Франс

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Ил де Франс е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ил де Франс Наслов на главата статија (Ил де Франс)
shortname alias Ил де Франс (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Île-de-France flag.svg Назив на сликата (File:Île-de-France flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба