Предлошка:Country data Израел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Израел е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Израел

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Израел Наслов на главата статија (Израел)
flag alias Flag of Israel.svg Назив на сликата (File:Flag of Israel.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Israel.svg
air forceAir Force Ensign of Israel.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Израел}} Israeli Sea Corps
  • {{знамеикона|Израел|naval}}Израел

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военото воздухопловство што може да се користи со Предлошка:Воено воздухопловство:

  • {{воено воздухопловство|Израел}} Israeli Air Force
  • {{знамеикона|Израел|воено воздухопловство}}Израел

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ISR (преглед) Израел Израел

Пример за употреба

  • {{знаме|Израел}} Израел
  • {{знамеикона|Израел}}Израел

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ISR}}Израел
  • {{државнознаме|ISR}} Израел
  • {{знаме|ISR}} Израел