Предлошка:Country data Златна Обала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Златна Обала е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Златна Обала (британска колонија) Наслов на главата статија (Златна Обала (британска колонија))
shortname alias Златна Обала (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg Назив на сликата (File:Flag of the Gold Coast (1877–1957).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: