Предлошка:Country data Зелен ’Рт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Зелен ’Рт е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Зелен ’Рт

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Зелен ’Рт Наслов на главата статија (Зелен ’Рт)
flag alias Flag of Cape Verde.svg Назив на сликата (File:Flag of Cape Verde.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1975Flag of Cape Verde (1975–1992).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CPV (преглед) Зелен ’Рт Зелен ’Рт

Пример за употреба

  • {{знаме|Зелен ’Рт}} Зелен ’Рт
  • {{знамеикона|Зелен ’Рт}}Зелен ’Рт

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Зелен ’Рт|1975}} Зелен ’Рт
  • {{знамеикона|Зелен ’Рт|1975}}Зелен ’Рт

Употреба на алијас за пренасочување