Предлошка:Country data Западна Австралија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Западна Австралија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Западна Австралија Наслов на главата статија (Западна Австралија)
flag alias Flag of Western Australia.svg Назив на сликата (File:Flag of Western Australia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1870Flag of Western Australia (1870-1953).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта