Предлошка:Country data Занзибар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Занзибар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Занзибар Наслов на главата статија (Занзибар)
flag alias Flag of Zanzibar.svg Назив на сликата (File:Flag of Zanzibar.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
SultanateFlag of Zanzibar Under British Rule.svgFlag of Zanzibar Under British Rule.svg
1963Flag of the Sultanate of Zanzibar (1963).svgFlag of the Sultanate of Zanzibar (1963).svg
1964Flag of Zanzibar (January 1964).svgFlag of Zanzibar (January 1964).svg
1964aFlag of Zanzibar (January-April 1964).svgZanzibar-jan-avr-1964.svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Занзибар}} Занзибар
  • {{знамеикона|Занзибар}}Занзибар

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Занзибар|Sultanate}} Занзибар
  • {{знамеикона|Занзибар|Sultanate}}Занзибар

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: