Предлошка:Country data Заедница на независни држави

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Заедница на независни држави е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the CIS.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Заедница на независни држави Наслов на главата статија (Заедница на независни држави)
shortname alias ЗНД (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the CIS.svg Назив на сликата (File:Flag of the CIS.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1992CIS-euro92-flag.pngCIS-euro92-flag.png

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЗНД (преглед) Заедница на независни држави ЗНД

Пример за употреба

  • {{знаме|Заедница на независни држави}} Заедница на независни држави
  • {{знамеикона|Заедница на независни држави}}Заедница на независни држави
  • {{државнознаме|Заедница на независни држави}} ЗНД

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: