Предлошка:Country data Есватини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Есватини е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Есватини Наслов на главата статија (Есватини)
flag alias Flag of Eswatini.svg Назив на сликата (File:Flag of Eswatini.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SWZ (преглед)Предлошка:Country data SWZПредлошка:Country data SWZ

Пример за употреба

  • {{знаме|Есватини}} Есватини
  • {{знамеикона|Есватини}}Есватини

Употреба на алијас за пренасочување