Предлошка:Country data Еритреја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Еритреја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Еритреја

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Еритреја Наслов на главата статија (Еритреја)
flag alias Flag of Eritrea.svg Назив на сликата (File:Flag of Eritrea.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ERI (преглед) Еритреја Еритреја

Пример за употреба

  • {{знаме|Еритреја}} Еритреја
  • {{знамеикона|Еритреја}}Еритреја

Употреба на алијас за пренасочување