Прејди на содржината

Предлошка:Country data Емилија-Ромања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Емилија-Ромања е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

[[File:|thumb|]]

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Емилија-Ромања Наслов на главата статија (Емилија-Ромања)
flag alias незададено! Назив на сликата ([[:File:]], прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Емилија-Ромања}}[[File:|23x15px|border |alt=|link=]] Емилија-Ромања
  • {{знамеикона|Емилија-Ромања}}[[File:|22x20px|border |alt=Емилија-Ромања|link=Емилија-Ромања]]