Предлошка:Country data Екваторска Гвинеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Екваторска Гвинеја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Екваторска Гвинеја

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Екваторска Гвинеја Наслов на главата статија (Екваторска Гвинеја)
flag alias Flag of Equatorial Guinea.svg Назив на сликата (File:Flag of Equatorial Guinea.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GNQ (преглед) Екваторска Гвинеја Екваторска Гвинеја
EQG (преглед) Екваторска Гвинеја Екваторска Гвинеја
GEQ (преглед) Екваторска Гвинеја Екваторска Гвинеја

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување