Предлошка:Country data Делавер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Делавер е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Делавер Наслов на главата статија (Делавер)
flag alias Flag of Delaware.svg Назив на сликата (File:Flag of Delaware.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Делавер}} Делавер
  • {{знамеикона|Делавер}}Делавер