Предлошка:Country data Дахомеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Дахомеј е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Дахомеј Наслов на главата статија (Дахомеј)
shortname alias Дахомеј (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Benin.svg Назив на сликата (File:Flag of Benin.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Дахомеј}} Дахомеј
  • {{знамеикона|Дахомеј}}Дахомеј
  • {{државнознаме|Дахомеј}} Дахомеј


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: