Предлошка:Country data Гуам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Гуам е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Гуам

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гуам Наслов на главата статија (Гуам)
shortname alias Гуам (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Guam.svg Назив на сликата (File:Flag of Guam.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ГУА (преглед) Гуам Гуам

Пример за употреба

  • {{знаме|Гуам}} Гуам
  • {{знамеикона|Гуам}}Гуам
  • {{државнознаме|Гуам}} Гуам

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ГУА}}Гуам
  • {{државнознаме|ГУА}} Гуам
  • {{знаме|ГУА}} Гуам