Предлошка:Country data Горна Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Горна Австрија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Горна Австрија Наслов на главата статија (Горна Австрија)
flag alias Flag of Oberösterreich.svg Назив на сликата (File:Flag of Oberösterreich.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба