Предлошка:Country data Голем Лондон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Голем Лондон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

County Flag of Greater London.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Голем Лондон Наслов на главата статија (Голем Лондон)
flag alias County Flag of Greater London.svg Назив на сликата (File:County Flag of Greater London.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Голем Лондон}} Голем Лондон
  • {{знамеикона|Голем Лондон}}Голем Лондон