Предлошка:Country data Гамбија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Гамбија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Гамбија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гамбија Наслов на главата статија (Гамбија)
shortname alias Гамбија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of The Gambia.svg Назив на сликата (File:Flag of The Gambia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of The Gambia (1889-1965).png
armyFlag of The Gambia.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Предлошка:Армија:

  • {{армија|Гамбија}} Gambian Army
  • {{знамеикона|Гамбија|армија}}Гамбија

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GMB (преглед) Гамбија Гамбија
GAM (преглед) Гамбија Гамбија
The Gambia (преглед) Гамбија Гамбија

Пример за употреба

  • {{знаме|Гамбија}} Гамбија
  • {{знамеикона|Гамбија}}Гамбија
  • {{државнознаме|Гамбија}} Гамбија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Гамбија|colonial}} Гамбија
  • {{знамеикона|Гамбија|colonial}}Гамбија

Употреба на алијас за пренасочување