Предлошка:Country data Галиција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Галиција е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Galicia.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Галиција (Шпанија) Наслов на главата статија (Галиција (Шпанија))
shortname alias Галиција (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Galicia.svg Назив на сликата (File:Flag of Galicia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба