Предлошка:Country data Габон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Габон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Габон

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Габон Наслов на главата статија (Габон)
flag alias Flag of Gabon.svg Назив на сликата (File:Flag of Gabon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
old[[File:{{{flag alias-old}}}|40px|border]]{{{flag alias-old}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GGY (преглед) Гернзи Гернзи

Пример за употреба

  • {{знаме|Габон}} Габон
  • {{знамеикона|Габон}}Габон

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Габон|old}} Габон
  • {{знамеикона|Габон|old}}Габон

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|GGY}}Гернзи
  • {{државнознаме|GGY}} Гернзи
  • {{знаме|GGY}} Гернзи