Предлошка:Country data Втора Шпанска република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Втора Шпанска република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Spain 1931 1939.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Втора Шпанска република Наслов на главата статија (Втора Шпанска република)
shortname alias Шпанија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Spain 1931 1939.svg Назив на сликата (File:Flag of Spain 1931 1939.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: