Предлошка:Country data Викторија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Викторија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Victoria (Australia).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Викторија (Австралија) Наслов на главата статија (Викторија (Австралија))
shortname alias Викторија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Victoria (Australia).svg Назив на сликата (File:Flag of Victoria (Australia).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба