Предлошка:Country data Виена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Виена е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Salzburg, Vienna, Vorarlberg.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Виена Наслов на главата статија (Виена)
flag alias Flag of Wien.svg Назив на сликата (File:Flag of Wien.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Виена}} Виена
  • {{знамеикона|Виена}}Виена