Предлошка:Country data Вермонт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Вермонт е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Вермонт Наслов на главата статија (Вермонт)
flag alias Flag of Vermont.svg Назив на сликата (File:Flag of Vermont.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Вермонт}} Вермонт
  • {{знамеикона|Вермонт}}Вермонт