Предлошка:Country data Вајоминг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Вајоминг е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Вајоминг

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Вајоминг Наслов на главата статија (Вајоминг)
flag alias Flag of Wyoming.svg Назив на сликата (File:Flag of Wyoming.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Вајоминг}} Вајоминг
  • {{знамеикона|Вајоминг}}Вајоминг