Предлошка:Country data Вануату

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Вануату е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Вануату Наслов на главата статија (Вануату)
shortname alias Вануату (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Vanuatu.svg Назив на сликата (File:Flag of Vanuatu.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Вануату}} Вануату
  • {{знамеикона|Вануату}}Вануату
  • {{државнознаме|Вануату}} Вануату