Предлошка:Country data Валонски Брабант

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Валонски Брабант е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Валонски Брабант Наслов на главата статија (Валонски Брабант)
flag alias Drapeau Province BE Brabant Wallon.svg Назив на сликата (File:Drapeau Province BE Brabant Wallon.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба