Предлошка:Country data Валенсија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Валенсија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Valencian Community (2x3).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Валенсија (автономна заедница) Наслов на главата статија (Валенсија (автономна заедница))
shortname alias Валенсија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Valencian Community (2x3).svg Назив на сликата (File:Flag of the Valencian Community (2x3).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба