Предлошка:Country data Буркина Фасо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Буркина Фасо е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Буркина Фасо Наслов на главата статија (Буркина Фасо)
flag alias Flag of Burkina Faso.svg Назив на сликата (File:Flag of Burkina Faso.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BFA (преглед) Буркина Фасо Буркина Фасо
BUR (преглед) Буркина Фасо Буркина Фасо

Пример за употреба

  • {{знаме|Буркина Фасо}} Буркина Фасо
  • {{знамеикона|Буркина Фасо}}Буркина Фасо

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: