Предлошка:Country data Бургундија-Франш Конте

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Бургундија-Франш Конте е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the region Bourgogne-Franche-Comté.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бургундија-Франш Конте Наслов на главата статија (Бургундија-Франш Конте)
flag alias Flag of the region Bourgogne-Franche-Comté.svg Назив на сликата (File:Flag of the region Bourgogne-Franche-Comté.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба