Предлошка:Country data Бургундија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Бургундија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Bourgogne.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бургундија Наслов на главата статија (Бургундија)
shortname alias Бургундија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Bourgogne.svg Назив на сликата (File:Flag of Bourgogne.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба