Предлошка:Country data Брунеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Брунеј е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Брунеј

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Брунеј Наслов на главата статија (Брунеј)
flag alias Flag of Brunei.svg Назив на сликата (File:Flag of Brunei.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Brunei.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Брунеј}} Royal Brunei Navy
  • {{знамеикона|Брунеј|naval}}Брунеј

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BRN (преглед)Предлошка:Country data BRNПредлошка:Country data BRN
BRU (преглед) Брунеј Брунеј
Брунеј (преглед) Брунеј Брунеј

Пример за употреба

  • {{знаме|Брунеј}} Брунеј
  • {{знамеикона|Брунеј}}Брунеј

Употреба на алијас за пренасочување