Прејди на содржината

Предлошка:Country data Британска Колумбија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Британска Колумбија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британска Колумбија Наслов на главата статија (Британска Колумбија)
flag alias Flag of British Columbia.svg Назив на сликата (File:Flag of British Columbia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1906Hypothetical flag of British Columbia, 1906–1960.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта